К списку форумов К списку тем
Регистрация    Правила    Главная форума    Поиск   
Имя: Пароль:
Рекомендовать в новости

Балачка або...або...або...

Гость
0 - 24.08.2012 - 23:35
Я б хотів отуто побалакать з тими, кого інтересує (а не "цікавить") та мова, яку сьодня хто як хоче, так і називає.Зразу ж просив би всіх взаємно не чіпляться до графіки - української, російської і т.д. Сам собі називаю це "недороблений кубанський літературний варіант української мови". Придержуюсь осердя-лінії "Кухаренко - Мова-Лиманський - Півень - Щербина".Пишу в основному українською літературною мовою з кубанізмами разного рівня і пошти все - на кубанську тематику.Як вам наравиться позиція російських лінгвістів, шо "кубанская балачка - диалект русского языка"?


Гость
121 - 20.09.2012 - 23:29
Цитата:
Сообщение от Гавайские субтитры Посмотреть сообщение
Цитата: Сообщение от Закубанець Розірвано вони розвиваються десь з 1930 р.да ранее походу.С времен переселения казаков.
А ніяких походів - первопоселнців-чорноморців у слободах (з 1842 р. - станицях) було дуже-дуже мало.З України, найперво з козацьких сіл потоком йшло підселення аж до 1850-х годів, а після того ш=ще переселення Азовського війська(задунайці, шо з Йосипом Гладким у 1828 р. перейшли на сторону Росії). Я балакав з потомками запоріжців, шо тепер живуть у Руминії - вони ні на ніготь не одрізняються од нас. А іще не забувайте про поток людства з України після розкріпачення, шо пішов на Кубань і Кавказ і далі. У деяких станицях перед октябрською шеремицією іногородніх було половина (Анастасіївська) або більше половини населення (Полтавська, Славянська тощо).
Гость
122 - 21.09.2012 - 00:08
Ну, я не настолько лингвист, чтобы спэрэчатыся. =)
Просто это мое скромное мнение, что балачка и мова - вещи разные.
Гость
123 - 21.09.2012 - 00:56
Цитата:
Сообщение от Mr О Bana Посмотреть сообщение
116-taksist >Прийшли Українці й вигнали русинів? Та досі їх гноблять, бо бач була русь, а стала Україна. Тож русин проти Українця - недолюдина. Та й взагалі всі національности - недолюдські, бо тільки Україна має писатися з великої літери. Так, пане таксісте? 115-Закубанець >Зауважте нарешті
якщо якась національність вважає що вона нелюдська ми заважати не будемо.

українська навіть сьогодні як це не парадоксально притісняється в Україні.
Гость
124 - 21.09.2012 - 07:35
Цитата:
Сообщение от Гавайские субтитры Посмотреть сообщение
Ну, я не настолько лингвист, чтобы спэрэчатыся. =)Просто это мое скромное мнение, что балачка и мова - вещи разные.
Ще й які разні: "балачка" - це "несерьезньій разговор, слух, болтовня, сплетня", а "мова" - "язьік, речь" і на Кубані традиційно цей термін вживають для саме української літературної мови.
А я шо, кажу, шо це однакові "вещи"? Якби у всьому збігалися, то на грецця б, спитать би, я говорив про кубанський варіант української мови - кодифікований і літературизований? Назвімо його "кубанська мова (язьік)", мало од того шо поміняється.Ну, називають оті фламандці свою мову фламандською, а поза Бельгієй більше кажуть на неї "нідерландська". А французька у Квебеку замітно помінялася (насправді помінялися мови і у Франції, і в Квебеці), то й досі вона називається "прянцузькою". Ну, так, Кубань ніколи свідомо даже самими твердолобими та впертими нашими неотесами чорноморцями за Вкраїну не сприймалася, от і мова "не хоче називаться українською"... а буть хоче - от у чому проблема. Вона б давно рішилася, якби нас за людей щитали в Москові.Просто, історія застала нас на середохресті (перекрестке).
Гость
125 - 21.09.2012 - 16:33
у нас кажуть перехрестя.

до речі - в минулому столітті кубань визнавала себе Україною і підписувала дкументи на приєднання до нас.
Гость
126 - 21.09.2012 - 19:56
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
я говорив про кубанський варіант української мови
скажи "руськой" (от слова "русь"), тогда соглашусь.
Потому что во время возникновения балачки украинского языка как такового не было.
И кстати, может оно потому так близко к украинскому, потому что вы ж сами и ответила: " іще не забувайте про поток людства з України після розкріпачення, шо пішов на Кубань"
Гость
127 - 21.09.2012 - 20:00
+126
"ответиЛИ", прошу прощения
Гость
128 - 21.09.2012 - 20:05
А з легким серцем, тіке "руської", а не "руськой"! І Іван Франко попервах нашу мову називав руською. Слава Богові, не "русинською".
Гость
129 - 21.09.2012 - 20:25
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
у нас кажуть перехрестя.до речі - в минулому столітті кубань визнавала себе Україною і підписувала дкументи на приєднання до нас.
Та знаю такий факт. та тільки ж на федеративних засадах. У Росії, мабуть, Кубань була єдиним регіоном, де була своя еліта (військовий отаман Бабич виганяв з прийомної тих, хто балакав "по-кацапському" і лаяв, коли його прізвище писали не "Бабыч" - хто не віре, поїдьте на Захарова біля Горсаду, подивіться, шо на водолічебниці написано). Та от якби діло із злученням пішло далі, то вперті кубанці направляли б роги всій Україні у питаннях мови. Як ото колись І.С. Нечуй-Левицький лаявся з усіма, шоб писали "міні", а не "мені".
Гость
130 - 21.09.2012 - 20:59
129-Закубанець >
Не, если к нам еще Кубань, то Януковощь будет править вечно.
Ну его нафиг, такие конфедерации =))
Гость
131 - 21.09.2012 - 21:18
Цитата:
Сообщение от Гавайские субтитры Посмотреть сообщение
129-Закубанець >Не, если к нам еще Кубань, то Януковощь будет править вечно.Ну его нафиг, такие конфедерации =))
Ні-і! Ніякого Януковоча! ВВП зразу Ткачова вибере на президента України. Отоді вам од самого слова "янук-овоч" робитеметься солодко в роті... Я ж не про теперішні часи, а про 1917-19рр.
Гость
132 - 21.09.2012 - 21:45
Цитата:
Сообщение от Гавайские субтитры Посмотреть сообщение
Цитата: Сообщение от Закубанець я говорив про кубанський варіант української мови скажи "руськой" (от слова "русь"), тогда соглашусь. Потому что во время возникновения балачки украинского языка как такового не было. И кстати, может оно потому так близко к украинскому, потому что вы ж сами и ответила: " іще не забувайте про поток людства з України після розкріпачення, шо пішов на Кубань"
українська мова як і українці формувалися не сьогодні і не вчора.
ми правонаступники русі і коли з правителями русі хотіла родичатися вся европа то на місці вашої москви жаби квакали а на мапах малювали русь і московію окремо як пізніше Україну і московію окремо.
Гость
133 - 21.09.2012 - 21:55
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Ні-і! Ніякого Януковоча! ВВП зразу Ткачова вибере на президента України. Отоді вам од самого слова "янук-овоч" робитеметься солодко в роті..
Да, лучше быстро и резко, чем долго и мучительно. =)
Гость
134 - 21.09.2012 - 22:44
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
українська мова як і українці формувалися не сьогодні і не вчора.ми правонаступники русі і коли з правителями русі хотіла родичатися вся европа то на місці вашої москви жаби квакали а на мапах малювали русь і московію окремо як пізніше Україну і московію окремо.
Драстуйте!А ми хіба не про те ж! Сама Московія і не дала нашій мові зваться руською.Будьте серйознішою людиною, пишіть, де треба, з великої літери.Не сіпайтеся, не спішіть.
Гость
135 - 22.09.2012 - 15:10
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Цитата: Сообщение от taksist українська мова як і українці формувалися не сьогодні і не вчора.ми правонаступники русі і коли з правителями русі хотіла родичатися вся европа то на місці вашої москви жаби квакали а на мапах малювали русь і московію окремо як пізніше Україну і московію окремо. Драстуйте!А ми хіба не про те ж! Сама Московія і не дала нашій мові зваться руською.Будьте серйознішою людиною, пишіть, де треба, з великої літери.Не сіпайтеся, не спішіть.
пишу з маленької букви не тому що не знаю а тому що адепт новітнього бачення орфографічних правил.
завтра так будуть писати десятки, післязавтра сотні а через десять років - всі жителі цієї планети.
Гость
136 - 22.09.2012 - 20:11
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
завтра так будуть писати десятки, післязавтра сотні а через десять років - всі жителі цієї планети
Дідька лисого!
Гость
137 - 22.09.2012 - 22:41
Pane taxiste perekhodte vidrazu na latînîciu șob ne matî klopotu z tiieiu kîrîlîceiu
Гость
138 - 24.09.2012 - 12:56
на латиницю переходити будуть нащадки коли англійська стане абсолютно домінуючою.
Гость
139 - 24.09.2012 - 12:58
Цитата:
Сообщение от п а н Обана Посмотреть сообщение
Цитата: Сообщение от taksist завтра так будуть писати десятки, післязавтра сотні а через десять років - всі жителі цієї планети Дідька лисого!
колись ніхто не вірив що будуть писати ОДНО КОФЕ а не ОДИН КОФЕ.
терпіння і все буде.
Гость
140 - 24.09.2012 - 16:30
139-taksist >
и "зале" сменили пол тоже. =))
Гость
141 - 24.09.2012 - 17:04
Цитата:
Сообщение от Гавайские субтитры Посмотреть сообщение
139-taksist > и "зале" сменили пол тоже. =))
в українській нарощує сили скрипниківка - ЗАЛЯ, ФЛЬОТА, ЛЯГУНА...
Гость
142 - 24.09.2012 - 18:04
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
в українській нарощує сили скрипниківка - ЗАЛЯ, ФЛЬОТА, ЛЯГУНА...
ну, это уже село селом. =(
Гость
143 - 25.09.2012 - 22:04
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
в українській нарощує сили скрипниківка - ЗАЛЯ, ФЛЬОТА, ЛЯГУНА...
Плян, полігльот, щогля? Тьху!
Гость
144 - 25.09.2012 - 22:06
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
на латиницю переходити будуть нащадки коли англійська стане абсолютно домінуючою.
Може таки китайська? Давайте тверезо дивитися у майбутнє
Гость
145 - 26.09.2012 - 02:05
Цитата:
Сообщение от Гавайские субтитры Посмотреть сообщение
Цитата: Сообщение от taksist в українській нарощує сили скрипниківка - ЗАЛЯ, ФЛЬОТА, ЛЯГУНА... ну, это уже село селом. =(
ви б матчасть краще вчили або тримали рота закритим замість свою дурь всім показувати.

скрипниківка була проголосована в демократичний засіб провідними фільольогами України і скасована лише рішенням сталіна.
ящо ви думаєте що сталін краще розбирається в українській мові аніж українські фільольоги то називайте й далі українську мову селом.

якщо ні - то закрийте рота і не відкривайте допоки не будете виглядати з вашим рівнем знань пристойно а не як клоун.

зі. уявляю як такі як ви відповідали галілею на його твердження що земля крутиться.
зізі. соромтеся бути невігласом.
Гость
146 - 26.09.2012 - 08:12
пане таксисте, а хіба скрипниківка пропонувала такий синтаксис,як у вас?
Гость
147 - 26.09.2012 - 18:13
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
пане таксисте, а хіба скрипниківка пропонувала такий синтаксис,як у вас?
http://uk.wikipedia.org/wiki/Українс..._1933_року
Гость
148 - 26.09.2012 - 21:18
Дійсно, який у біса "Бухарест", коли "București" - "Букурешть"?! А в моїй балачці так і є - "смерти, соли, пам'яти"... Але тов. Скрипник не казав нехтувати синтаксис (чи синтаксиом?) і не казав Галілея писати з малої букви.
Гость
149 - 26.09.2012 - 21:25
Цитата:
Сообщение от Гавайские субтитры Посмотреть сообщение
Цитата: ну, это уже село селом. =(
А то шо, як я все життя у станиці прожив, то й дурак?
Гость
150 - 26.09.2012 - 22:22
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
провідними фільольогами України
/Це якесь посміховисько. Як хочете, але не можу серйозно ставитися до отого сюсюкання.
Гость
151 - 26.09.2012 - 23:11
Цитата:
Сообщение от п а н Обана Посмотреть сообщение
Цитата: Сообщение от taksist провідними фільольогами України /Це якесь посміховисько. Як хочете, але не можу серйозно ставитися до отого сюсюкання.
Цитата:
Сообщение от п а н Обана Посмотреть сообщение
Цитата: Сообщение от taksist провідними фільольогами України /Це якесь посміховисько. Як хочете, але не можу серйозно ставитися до отого сюсюкання.
ви нагадуєте людину, яка обурюється коли їй пропонують користуватися туалетним папіром замість гардини.

якщо ви чогось не знали - то не проблєма.
проблєма своє незнання ставити вище за знання.
це поза дикуна.
Гость
152 - 26.09.2012 - 23:19
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Дійсно, який у біса "Бухарест", коли "București" - "Букурешть"?! А в моїй балачці так і є - "смерти, соли, пам'яти"... Але тов. Скрипник не казав нехтувати синтаксис (чи синтаксиом?) і не казав Галілея писати з малої букви.
скрипник там як називсько приліплене, він просто керувник уряду був, здається, не фільольог.

маленькими буквами як вже казав пишу бо я адепт новітнього бачення сучасної ортографії.
тобто писати з малої букви все це мій власний винахід.
готовий закластися що років за 50 це буде норма бо це льоґічно.

чому ви того не помічаєте - так будь-які відкриття не відразу сприймаються.
Гость
153 - 26.09.2012 - 23:26
цитата - ...сучасний світ - це світ не каліграфії, ні. це світ швидкості і додатково шукати капс чи шифт вже не будуть, тож писати будуть все більше і більше з маленької...
Гость
154 - 26.09.2012 - 23:29
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
цитата - ...сучасний світ - це світ не каліграфії, ні. це світ швидкості і додатково шукати капс чи шифт вже не будуть, тож писати будуть все більше і більше з маленької...
Тоді Росія на цьому шляху безперечно лідірує - судді не мають часу дізнатися хто винний, а хто ні - карають того, хто менше грошей дав.
Гость
155 - 26.09.2012 - 23:35
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
ви нагадуєте людину, яка обурюється коли їй пропонують користуватися туалетним папіром замість гардини
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
все це мій власний винахід
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
бо я адепт новітнього бачення
Поздоровляю! Сподіваюся, що ви незалежно й самотужки винайшли спосіб зберегти гардини, коли вперше побачили рулончик т/папіру.
Гость
156 - 27.09.2012 - 01:35
так і запишемо - по темі спікся і спробував перейти на особисті образи.

наступна нотатка.
як той, хто настояв на істині з теми на образи не сходжу бо правий.))
Гость
157 - 27.09.2012 - 22:42
Скрипник був міністром освіти. А писати все підряд з малої букви - дзуськи! На Кубані йде зворотній процес - що й не треба, пишуть з великої літери
Гость
158 - 28.09.2012 - 09:56
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
так і запишемо - по темі спікся і спробував перейти на особисті образи.
Самокритично! Напомню:
Цитата:
Сообщение от taksist Посмотреть сообщение
ви нагадуєте людину, яка обурюється коли їй пропонують користуватися туалетним папіром замість гардини.
Гость
159 - 28.09.2012 - 10:00
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Скрипник був міністром освіти. А писати все підряд з малої букви - дзуськи! На Кубані йде зворотній процес - що й не треба, пишуть з великої літери
трохи лірики...

маю на одному з українських форумів акаунт, де пишу свої політичні креативи, програми, тощо.
і звернув увагу на дивну річ.
коли пропонує ідею анонім то читачі форуму запльовують та затоптують те.
а коли через півроку ту саму ідею пропонує лідер якоїсь партії, наприклад націоналістичної - тягнибок то форумчани тому аплодують, пишуть схвально.

до чого це написав...

от я пишу з маленької.
ви мені на це пишете - дзуськи.
а якби вам приклад писати з маленької подав якийсь відомий дядько то ви б, може, бігом за те ухопилися.
Гость
160 - 28.09.2012 - 10:50
Ау от,уявіть собі, я таке падло і стерво, шо плював на всякі авторитети, якшо сам у те не вірю! БО - якби Ви трохи прикинули і замислилися, то самі б те зрозуміли. БО - якби я не був свідомий рідної української мови, а схилив голову під московський чобіт, то не животів би і не злидарював би так, як оце є. Бо не слухаю авторитетів, а наші авторитети кажуть, шо давно треба забути все, шо було, і "стать культурним человеком". Так шо ще раз - якшо мало "Дзуськи!" то "Дулю з маком!"


К списку вопросов
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск




Copyright ©, Все права защищены