К списку форумов К списку тем
Регистрация    Правила    Главная форума    Поиск   
Имя: Пароль:
Рекомендовать в новости

Балачка або...або...або...

Гость
0 - 24.08.2012 - 23:35
Я б хотів отуто побалакать з тими, кого інтересує (а не "цікавить") та мова, яку сьодня хто як хоче, так і називає.Зразу ж просив би всіх взаємно не чіпляться до графіки - української, російської і т.д. Сам собі називаю це "недороблений кубанський літературний варіант української мови". Придержуюсь осердя-лінії "Кухаренко - Мова-Лиманський - Півень - Щербина".Пишу в основному українською літературною мовою з кубанізмами разного рівня і пошти все - на кубанську тематику.Як вам наравиться позиція російських лінгвістів, шо "кубанская балачка - диалект русского языка"?


Гость
41 - 04.09.2012 - 08:06
На цьому червивому яблуці добре видно, як "партія" підлаштовується.За екологію заповзялися. За американські гроші.Ну, нічо', трохи осник розтривожив - і то на душі лекше, збив оскому. Перегодом ще покужелю.
Гость
42 - 04.09.2012 - 23:35
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
За екологію заповзялися. За американські гроші.
Та нехай хоч у біса запозичать, аби діло було. Чи вам огидно? А чого? Росія гроші по американських банках розвіяла, то хоч яка користь з тих грошей.
Тут доречно було б спитать яка ефективність їх використання. Он - Лєнін на німецькі гроші революцію зробив. Скількі грошей зараз яблуку бракує?
Гость
43 - 04.09.2012 - 23:42
Закубанець, организуй для начала для этого дела фонд поддержки.
А там видно будет.
Гость
44 - 05.09.2012 - 00:31
"Фонд поддержки" чого? я про'ста сільська людина - у грошах не петраю!
Гость
45 - 05.09.2012 - 11:30
44-Закубанець >Та тут совсем просто. Идете в то яблуко и записуетесь. (малость через свою "я" переступите, ничего страшного, потом не пожалеете). Говорите, что всю жизнь сочувствуете яблуку еще с тех пор, когда Гришка вам персональные письма присылал, приглашая на выборы. И между делом сообщаете, говорите "знаю, мол, шо у вас у партии е экологичне крыло. Так от, я б хотив друге крыло приделать, так сказать, для симметрии". Они - "какое такое крыло?". А вы - "а от такое" и выкладываете свой план повернення до джерел.
Гость
46 - 05.09.2012 - 23:19
Та Ви шо! Та до Грицька як дійде, він аж підплигне! Він же теперички боїться, шоб йому і Львовом та й усією Україною межиочи не штрикнули.
Гость
47 - 05.09.2012 - 23:32
варто починати з малого.
добивайтеся права створювати клясу якщо є хоча б 5 діточок, що хочуть мати мову навчання кубанську.
ак як влада відмовить на підставі того що то, мовляв, діялект російської то перепишіть на українську.
українська визнана росією як окремішна мова.
Гость
48 - 05.09.2012 - 23:56
44-Закубанець >
изучайте предмет. =)
А шо поробыш? трэба.
Для начала узнайте, как все это зарегистрировать, потом все-таки сбацать сайт, на котором разместить №№ счетов и инфу про фонд.
А далее - отчеты. Деньги капнули - отчилался на что они были потрачены.
Будете вести дела честно, будет много денег.
Если что, то могу помочь с сайтом.
Гость
49 - 06.09.2012 - 00:23
Панове, а хто вам ісказав, шо я гарний педагог і рвуся навчати діток? Досить з матері!Ситуація така - у нас один гончар- профі за моєю підказкою забажав ліпить горшки та макітри з кубанськими приказками. Написав йому цілу купу, деякі сам видумав."Ой,- каже, - перепиши русскими буквами, бо скажуть..." Переписав, грець його не бери! А форми йому роблять -де? - Правильно, в Україні. Вже зачали ті форми одливать. І тут якась каналья піднеслася з "добрим совітом":"Ты что, да Шварцман как увидит, так обалдеет!Он же на нюх хохлаччину не переносит!" Шварцман - це глава Гарячого Ключа (мама-русская, а папа - учитель) Та гончар зразу ж випав в осадок.
Яке викладання? Шо викладать? Чого нема? Треба наперед все унормувать, дійти мінімальної згоди, а тоді вже шось і якось. Не треба спішить з козами на торг! А сайтів вже як мінімум два. Міні помогли всі потроху й Україна також.І чому, коли йдеться про мовне питання, тут же згадують про школу. У нас нема даже на мизинець тієї атмосфери, шоб ставить це питання руба.
Гость
50 - 06.09.2012 - 22:32
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Шварцман как увидит, так обалдеет!Он же на нюх хохлаччину не переносит!
Цікавий випадок алергії.
До школи далеко, як до Москви рачки. Тут хоч би позашкільна робота була, кружкі там тощо.
Гость
51 - 06.09.2012 - 23:19
Аффтар, делай сайт.
Это первое, что реально сделать в этой теме.
Как развитие - добавить каталог сувениров с доставкой.
Гость
52 - 06.09.2012 - 23:35
А ось нам усім "гарна" новина. На "Си адыгэ сайт" 21.08.2012 було опубліковано проект Закона "Краснодарского края о язьіках", де визнано державними мовами російську і..."адьігскую". Або готуються до злиття з Адигеєю, або... біс його, Ткачова, батька знає. От ми з вами і добалакалися. Ну, шо як зараз 5-10 чоловік шось напишуть. А ми даже й не знаємо, як називать. Я писатиму "кубанский язьік -кубанский вариант украинского язьіка". Та шось гавкнути нада, бо будемо вчити адигебзе... а потім вірменську. Хто кого знає, тіліпайте, хай не мовчать!
Гость
53 - 07.09.2012 - 16:50
52-Закубанець >
вы молча делайте и не парьтесь.
У вас же, по идее, должна быть масса материалов.
От текстов стихов, до рисунков/фото/видео.
А также, повторяюсь конечно, каталог сувениров с кубанской национальной символикой/письменами.
Суйт был бы крут. С него бы и следовало нАчать (или начАть).
Гость
54 - 07.09.2012 - 16:52
суйт = сайт
Гость
55 - 07.09.2012 - 22:52
Ну я вже там насував на той суйт, шо вже припахує бардаком, як у холостяка в шифонері.
Гость
56 - 08.09.2012 - 12:51
а адрес сайта какой?
Гость
57 - 08.09.2012 - 22:47
fam35.ucoz.ru ЕНКОСАЙТ - Українські прізвища в Росії
Гость
58 - 08.09.2012 - 23:13
57-Закубанець >
очень мало материала. От силы 20 страниц.
Это, считай, ничего.
Раздел "кубанские фамилии" - 1 страница. Это ноль.
Каталог статей - не на што смотреть.
Фотоальбом - пусто (а жаль).
Літературна світлиця - парочка стихов на 1 странице. Ноль.

ну и т.д.
Это не сайт, это баловство. =)

Вы б наполнили хотя бы "кубанские пословицы" хотя бы штук 100.
Не говорю уже о такой экзотике, как кубанские песни (тексты и аудио).
В общем, займитесь сайтом, рекомендую.
Гость
59 - 09.09.2012 - 00:36
Ну, дійсно, "ситий голодного не розуміє"! Ви хоч би глянули, коли я почав роботу над сайтом. І приказок там таки 300, а то в кінці було пронумеровано 9 загадок, я на другу сторінку їх перекинув, а ці забув стерти. Стер. Усе ж я селюк і "людина фізичної праці", як кажуть українці."Руки й ноги болять від щоденной роботи" (забув ім'я, сільський поет з Берестейщини).Ось настане мертвий сезон, закидає наші гори снігом, і засяду. Якшо не сяду. То там все "з голови" (фольклор) або моє авторство. А от піснями займаться не збираюся, бо їм повезло більше остального.То я там даю деякі (знов же з пам'яті), шо або ніколи не чув після смерти моіх незабутніх предків, або чимось запали в душу і голову.А в основному критику приймаю - правди ніде діть, мало матер'ялів.
Гость
60 - 09.09.2012 - 14:29
59-Закубанець >
ну, в общем, сайт надо наполнить.
И он должен быть нормальным сайтом, а не юкозовским.
Вот если все нормально сделаете и заметите, что народ начнет ходить, то у вас появится стимул это развивать дальше.
Гость
61 - 09.09.2012 - 21:04
Так, ну я ще не чарівник, я тільки вчуся. А шо поганого в юкозі? (Я правда не знаю і не розбираюся в цьому). У мене чимало всяких цяцьок на флешці, а от нема тями закинуть їх на сайт, геть викинуть ластівку і "єроплан". На дуже гарний сайт, пардон треба, й гарні гроші.Все ж таки моя публіка - це станишники, а вони ще мало виходять в інтернет. Це я вискочка - поперед батька в пекло пруся.
Гость
62 - 09.09.2012 - 21:14
То нормально.
Як кажуть, час та натхнэння - и всьо буде пучком. =)
Гость
63 - 09.09.2012 - 21:31
От на Кубані це слово -"натхнення" ні пайдьоть! Бо "натха" - запах тухлого яйця з рота, "затхнуться"="завоняться", "задихнуться" (про прдукти). А раніше ж писалося "надхнення" (надихнути), а тепер зробили слово-вонючку!
Гость
64 - 09.09.2012 - 21:39
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
раніше ж писалося "надхнення" (надихнути), а тепер зробили слово-вонючку
Де ви отой жах узяли? Що це за тепер та раніше? Нічого ще ніхто й не міняв.
Гость
65 - 09.09.2012 - 21:55
Як не міняли? Може, тепер знов пишеться з -д-, а в 1980-х рр. писалося з -т-.
Гость
66 - 09.09.2012 - 22:41
65-Закубанець >Насправді? Це якось мимо мене пройшло. Я варіанта "тх" не зустрічав.
Гость
67 - 10.09.2012 - 21:55
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
А раніше ж писалося "надхнення" (надихнути)
Кажысь так действительно было бы логичнее

ЗЫ
Вас бы к нам в министерство образования.... =)
Гость
68 - 10.09.2012 - 22:19
Українські назви місяців негарні.Міні наравляться тіке березень і вересень. Шо січе січень? Чим лютий лютіший за січень? Квітень в Україні більше в травні, а травень - у червні.Чим так червоний червень? Липень у нас у червні. Серпень у нас у червні-липні. Верес, до слова, у нас не росте.Жовтень в Україні у вересні.Листопад - у конці вересня - жовтні. А грудень - це шо? От кубанські назви: святень, стрітень, березень, вербень, май, клечень, купалень, спасень, ? , покровень, гльодень, ? .
Гость
69 - 11.09.2012 - 01:02
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Шо січе січень?
сечот. =)

Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Чим лютий лютіший за січень?
Тем что более холодный =)

Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Квітень в Україні більше в травні
нифига. Сначали квиткы, потим травы.
Гость
70 - 11.09.2012 - 07:10
Буває випадає, як сейгод - стрітень був холодніший. А в середньому святень найхолодніший - і в нас, і у вас. Дивіться багатолітні дані метеослужби.Ну й я кажу - квітки в Україні в травні\маї, а трави - у червні\клечені.
Гость
71 - 11.09.2012 - 19:57
70-Закубанець >Пан забуває реальність давно минулого життя. Який би січень не був холодний, а у лютому худобі гірше, кормів менше та вона сама слабкіше. Палива менше, людина стомлена довгою зимою, вовки у лісі лютіши - от він і лютий.
Гость
72 - 11.09.2012 - 20:34
70-Закубанець >
в любом случае эти месяцы придуманы давно. Может тогда, в те времена, некоторые из них были более подходящие (климат то-се) =)
Мне во всяком случае, эти названия нравятся больше, чем европейские.
Гость
73 - 11.09.2012 - 22:33
А як почуєш - "лютий" або "січень"- так ще холодніше й безнадійніше стає на душі. А от "святень" - це святки, вечеря, Різдво(за н.ст.), Новий Рік, Водохреща; а стрітень - надія на весну. Назви місяців треба писати з великої літери - це ж таки назви! А латинським назвам - смерть!
Гость
74 - 12.09.2012 - 21:09
73-Закубанець >Святень - не подходит. Изобретение праздновать новый год среди зимы - искусственное. И вообще праздник нового года - совершенно нелогичное изобретение. Изменение календарной даты - праздник?!
Гость
75 - 12.09.2012 - 21:27
74-MIM >
дыкЪ, НГ начинается в середине зимы.
Так что все логично.
Гость
76 - 12.09.2012 - 22:43
Налякали! Думав, шо НГ - то шось од СНГ. Так до біса міні ваш НГ, коли там іще Вечеря (Святий Вечір), Різдво, Меланії(13 за н. ст.), Василя (14),Голодна Кутя, Водохреща. Святки. Скажеш:"Святень" - на душі гарно й ловко й світло. Як у нормальних людей рік зачинається з п'янки-гулянки. Там свиня кричить під ножем, там з двору вже шаш... ковбасами пахне - а на душі свято(празник) й свято(святість). А от тобі - "Січень!". Хоч і не чуть свині, а наче хто тебе ножем по в'язах черконув. Наче тебе оце життя безрадісне батогом січе. Наче за тобою хтось січе. І все - руки додолу, жить не хочеться.
Гость
77 - 12.09.2012 - 22:56
76-Закубанець >С такой логикой месяц можно назвать - свынориз.
Гость
78 - 12.09.2012 - 22:58
75-Украинские субтитры >Что логично? Абстрактная смена дат?
Гость
79 - 12.09.2012 - 23:50
Свинокол - на Кубані свиней кололи поки африканська чума не покосила.
Гость
80 - 13.09.2012 - 20:17
79-Закубанець >Вот поэтому он и стал снова сичнем.


К списку вопросов






Copyright ©, Все права защищены