К списку форумов К списку тем
Регистрация    Правила    Главная форума    Поиск   
Имя: Пароль:
Рекомендовать в новости

Що таке сленг и що таке жаргон?

Гость
0 - 26.06.2013 - 13:13
Мени баллы роздають на Зарулеми, пышуть "за зловживання сленгу/жаргону". Якого биса кубаньська мова вважаеться тепер сленгом чи жаргоном?


Гость
1 - 26.06.2013 - 14:23
А хіба Ви оце написали по-кубанському? Тіке шо букви не українські. А тепер дивіться - графіка українська, а мова кубанська. 1) Не "мени" і не "мені", а тільке "міні";2)"Зловживання" нема в кубанщині такого слова; 3) "Вважається" тоже нема такого слова, а тіке "щитається" 4) По-кубанському лучче отак - "Якого грецця кубанська мова щитається тепер за сленг або жаргон"? А шо таке "Зарулеми"?
Гость
2 - 26.06.2013 - 14:34
Ну, не матюком же назвали, і будьте довольні! А то якось сидимо дома, балакаємо, а менший племінник трьохлітній як криконена нас, старих дарнів:" Нє матєрітєсь!" Шо таке? У нас, боже збав і заводу не було матюкаться та ще при дітях! Ми до його ладком, тихенько, по головці погладили. Дитина й розстала в наших руках. Оказалося, це їх так у садіку вчать, шо "балачка" - це і є матюки.
Гость
3 - 26.06.2013 - 15:23
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Оказалося, це їх так у садіку вчать, шо "балачка" - це і є матюки.
Здаеться, що це навчання найкраще з того, чим здебильшого опанувалы сучасни видвидувачи хворуму.
1-Закубанець >Дякую, добродию, за поправки, але не будемо сперичатыся - кубаньська мова не е академичною, тому якщо вам блыжче "щитаеться", то отак було не завжды. Я власне вважаю бильш логичною ту кубаньську мову, яка иснувала 100 рокив тому. И якбы не було зловживань з боку российськои влады, мы б навколо себе чулы гарни прыклады, яки б поверталы нас до джерел.
Гость
4 - 26.06.2013 - 16:26
Цитата:
Сообщение от п а н Обана Посмотреть сообщение
ту кубаньську мову, яка иснувала 100 рокив тому.
Це не дуже важко провірить.Взять та подивиться, як писали Яків Жарко, Євгенія Біла, Олександр Півень,Іван Прийма, Ібрагим Цей, погортать фольклорні записи. Тіке це називалося українська мова, а тенденція була на "кубанізацію". Первий мову цю назвав кубанською Садиленко...Чому вчили у садіках - не знаю, бо я, слава богу, туди не ходив.І за культуру всіх форумчанів не скажу. Колись, так, до слова, взяв та од імені Ф. Щербини вилаяв краснодарців "кубанською мовою з руськими буквами" за той пам'ятник, що йому поставили в дітячому скверику. Так на мене як вишкірилося двоє пришелепкуватих "антижаргонників" - і матом, трохи прихованим і тіке за мову, а за пам'ятник забули. А остальні збок дороги стоять та любуються, як мене шпетять на всі заставки, аж доки двоє хлопців-вірменів не вступилися за мене. А оце на тижні стрів одного знакомог, який аж захлинався, розказуючи про оддих у Турції. Як там все культурно, і які ж ми некультурні, особенно на Кубані і шо не один чорт не поїде до нас з-за гряниці через безкультур'я. " А особенно как усльішат вот єто "гє-є-є!", Пугачева - .... и та (зобразив):"Гє-єє!" А вчора дивлюсь іде мій Олег з двома торбами на тролейбузну остановку на Сінному на красний світофор. Стару бабу мало не збив...шо значить городська культура! Пардон, "городская", на -g-.
Модератор
5 - 26.06.2013 - 16:30
Цитата:
Сообщение от Закубанець Посмотреть сообщение
Оказалося, це їх так у садіку вчать, шо "балачка" - це і є матюки.
:))))
Гость
6 - 26.06.2013 - 17:07
4-Закубанець >От я бачу, ви людина з освітою, також власні спостереження та чималий досвід маєте. Скажіть, чому москалі чи кацапи (хто їх зараз розбере!) з такою ворожнечею ставляться до української мови, що їх аж кортить зробити людині щось ганебне?
Гость
7 - 26.06.2013 - 22:54
Я б ніколи так не сказав за всіх. Насамперед, прихильні до мови нащадки кубанських лінійських та терських козаків. За донців не скажу, бо я їх не знаю. Щоправда, терці на третину україномовні. На Кубані більш неприхильні до будь-яких виявів "мовництва" краснодарці.Пояснення таке- це наполовину учорашні хохли-малороси, які з тих чи інших причин дуже далеко відійшли від свого коріння. Натомість вони виліпили свій кінсько-козацький "кубаноїдний світ" із "столичними" замашками, у якому мові, традиціям, літературі місця нема. Є невеличка місцинка пісні "на кубанском диалекте" (а брехня ж!) і то, поки живий Захарченко. Найгірше перевертнів і відступників нема, як свої. На Кубані в людські голови вбито, що всякий хохол має обов'зково стати кацапом - у тому і є культура. Особисто для мене Краснодар - найчужіше місто на світі. Але у такому стані є деякі вигоди. Коли пересічний краснодарець довідується, що ти "хахол", то автоматично одключає всяку пильність, обережність і отуто його можна накрити на чому завгодно,на грошах у т.ч. Й ось що я ще помітив - у людей, які пнуться аж дибки з -г- та -што- і які в розмові аж ніяк не можуть утриматися, аби не закинути тобі про "некультурність", насправді дуже обмежений світогляд, а часто й слабке знання російської мови. У всьому показушництво - хата-розвалюха з очеретового турлука і дві іномарки на подвір'ї. Правильні -г- і што, але бідний внутрішній світ, недалекоглядність. Від таких людей годі ждати гарного ставлення до свого "учора"!
Гость
8 - 27.06.2013 - 01:19
6-п а н Обана >Пане, Московія колись була околицею Русі — «ліміта», чи то як вони полюбляють казати.
Тоді заздрили, зараз відігруються. Віддзеркалена сегрегація. Згадайте негрів в сполучених штатах.

А в цілому, ця сітуація само так дивовижка, як рчдок державного гімну «Ще не вмерла Україна». Всі інші в своїх текстах вихваляють та звеличують, і тільки Вкраїна ще не вмерла та Польска не згінела. %)
Гость
9 - 27.06.2013 - 08:13
Польська гімна таки краща - там спочатку Польска згадується, а потім вже вона нє згінела, а в українському - навпаки.
Гость
10 - 27.06.2013 - 10:51
Мозги вскипели, стараясь понять.
Гость
11 - 27.06.2013 - 11:10
с р пплол
Гость
12 - 27.06.2013 - 14:57
10-Vickie > а шо понимать то?)) Кабань *хвалят*)) да так шо не прицепишься))
Гость
13 - 27.06.2013 - 17:01
7-Закубанець >6-п а н Обана >8-Ярояр >Панове, щиро дякую за украиньську мову! Пробачьте, але нема украиньськой клавы:))))
Гость
14 - 27.06.2013 - 17:08
Сленг: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D1%EB%E5%ED%E3

Жаргон: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%...B3%D0%BE%D0%BD
Модератор
15 - 27.06.2013 - 21:30
13-astro >та у нас этой мовы пруд пруди :) заходи почаще :))
Модератор
16 - 27.06.2013 - 21:33
0-п а н Обана >а не приведете пример слов, за которые вас "..того этого.." (с) ?
Гость
17 - 27.06.2013 - 21:57
Так чем же, все-таки, является "кубанська мова" - сленгом, жаргоном, пиджином, ..., балачкой, искусственным языком, ..., диалектом? А может - чем-то другим (например, "просторечием")? И еще - здесь, вроде, языковой форум - проблемы "москальства - кацапства" можно оставить за его рамками. Тем более, что эти проблемы уже давно и со всех сторон обмусолены.
Гость
18 - 27.06.2013 - 23:38
Цитата:
Сообщение от Ахулита Посмотреть сообщение
этой мовы пруд пруди
Просив би не лаятись! Не "пруд пруди", а "ставок гати".
Цитата:
Сообщение от АРД Посмотреть сообщение
Так чем же, все-таки, является "кубанська мова"
По нынешнему мнению спецов КубГУ - "диалектом (говором) русского языка". Правда, ещё в 90-х гг. студенты, обрабатывая материалы диалектологической практики, брали украинско-русские словари и всё одни чохом переводили. Авторы, писАшие на этом языке (да и пишущие), были несколько иного мнения. Знаете, как из моих текстов делают "балачкови"? Элементарно - с украинской переписывают русской графикой - и чики-чики!Я смотрел-смотрел на эти трюки и перешёл на глаголицу. Такие красивые буквы вышли - я её усовершенствовал. Всё равно никто не издаст.
Гость
19 - 28.06.2013 - 09:27
Цитата:
Сообщение от Vickie Посмотреть сообщение
Мозги вскипели, стараясь понять.
Цитата:
Сообщение от Мурен Посмотреть сообщение
с р пплол
Хлопці, дівчата, то вже пішли збої од спеки(жари)! Менше швендяйте на сонці, вживайте кислячок та кефірчик з часничком, петрушкою та коляндрою. Ану, таке дурне шкваре -+36 у затінку та ще в Городі такестанна загазованість! Вірю вам - здуріть можна! Я онде виставив цибулини тюльпанів на "сонечко", щоб заразу убило, а воно разом із заразою і тюльпани поварило. От же ж зараза! Так що іще раз совітую - не ошивайтеся без діла по сонцю.
Гость
20 - 04.07.2013 - 23:21
Панове! Допоможіть, будь ласка, перекласти на російську слово «дрилювати», «передрилювати». :) Це саме роблять з ягодами та фруктами.
Гость
21 - 05.07.2013 - 00:58
Цитата:
Сообщение от Ярояр Посмотреть сообщение
перекласти на російську слово «дрилювати»,
А нема у російському язиці такого слова - "очищать ягоды и плоды от семян и косточек протиранием через сито или дуршлаг".
Гость
22 - 05.07.2013 - 07:59
21-Закубанець >Печаль...
Гость
23 - 06.07.2013 - 10:59
коли людина сопчатку вголос висловлює своє ставлення до предмета а потім лише починає його вивчати це виглядає смішно.
коли людина спочатку висміює текст гімну України ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА а потцм лише цікавиться чому то так написано це смішно.
Гость
24 - 06.07.2013 - 11:01
це так самос мішно як смятися з змоскалених та покацаплених кубанців.
Модератор
25 - 06.07.2013 - 12:46
21-Закубанець > хорошее слово :)
думаю, если найти подобное слово в европейском языке, то его можно легко ввести в наш обиход :)
Гость
26 - 07.07.2013 - 10:20
Цитата:
Сообщение от Ахулита Посмотреть сообщение
если найти подобное слово в европейском языке, то его можно легко ввести в наш обиход
Так нашли ж - в украинском! Или а европейский или вообще за язык не считаете? Я раньше не знал такого слова, а теперь ввёл в свой украиноязычный обиход. Спасибо Ярояру!
Гость
27 - 07.07.2013 - 12:43
25-Ахулита > Возможно, происходит от drill (drillen) - обрабатывать smth. вращательными движениями, вдалбливать, вбивать.
Гость
28 - 08.07.2013 - 15:52
26 - не являюсь лингвистом, но вот что по существу вопроса говорит википедия: "...В Российской Империи украинский язык назывался "малороссийское наречие русского языка". На протяжении XIX и в начале XX века статус малороссийского наречия оспаривался, пока не получил официального признания в качестве самостоятельного языка под названием "Украинский язык". Замена слова "малороссийский" на "украинский", по мнению академика И.В.Ягича, была связана с ростом национального самосознания украинцев и их желанием отличать себя от русских..." - конец цитаты. Я, конечно, могу ошибаться, как ошибались и в Российской империи до конца XIXв., но создается впечатление, что малороссийское наречие стало языком не из-за того, что возросли его лингвистическая мощь и самостоятельность, а по причине того, что просто некая часть населения региона обиделась, что их речь не признана в качестве языка. Другими словами - рост национального самосознания - это, конечно, хорошо, но язык-то тут при чем?
20 - слова, напрямую не переводящиеся на другие языки, есть в любом языке или даже наречии - думаю, это могут подтвердить даже люди, хорошо владеющие "кубанськой мовой" - если захотят. По-моему, совершенно нормальное явление. Полагаю, выражение "оленья упряжка" на украинский язык одним словом вряд ли переводится?
Гость
29 - 08.07.2013 - 17:01
28-AmDmE7 >Весь изюм вот в чём: то, что сейчас подразумевается под русским языком, таковым в XIX веке и ранее не являлся. И тогдашний «русский» действительно не очень сильно отличался от того языка, на котором говорили на Территории современной Украины и прилегающих областей.
Не стоит забывать, что Русь — она-то Киевская.
Гость
30 - 08.07.2013 - 17:54
29 - читал приказы Петра I (XVIIв) - своеобразный, старинный, но русский язык. Читал Пушкина, Лермонтова, русских классиков (XVIIIв) - шикарный, искрометный русский язык - себе бы так научиться. Вы о чем (вероятно, я не понял)? Если о "Слове о полку Игореве" - так там старорусский, от русского отличающийся значительно, но - уж не украинский точно.
По поводу Киевской Руси - не стоит, в таком случае, забывать и о том, что до Киевской Русь выла еще Ладожской и Новгородской, после Киевской - Владимирской и уж потом - Московской. Были также Тверской и Угличский периоды (тут могу ошибаться - историки поправят). У некоторых из этих городов есть свой говор (включая Москву) - его надо позиционировать в качестве языка?
Гость
31 - 08.07.2013 - 17:59
В пятой строчке "30" - разумеется, "была". С клавиатурой у меня хуже, нежели с пером.
Гость
32 - 09.07.2013 - 00:04
30-AmDmE7 >
репринтное читали? Врете небось. ))

Цитата:
Сообщение от AmDmE7 Посмотреть сообщение
до Киевской Русь выла еще Ладожской и Новгородской, после Киевской - Владимирской и уж потом - Московской
а это уже зомбоящик постарался, небось ))
Гость
33 - 10.07.2013 - 10:33
Спасибо, Протезофф, что подарили минуту веселья. Ясно - Вы не в курсе, но то, о чем написано в "30", изучают в курсе истории и литературы средней общеобразовательной школы.
Гость
34 - 12.07.2013 - 20:07
Цитата:
Сообщение от Ахулита Посмотреть сообщение
0-п а н Обана >а не приведете пример слов, за которые вас "..того этого.." (с) ?
Чому ж ни? Ось дывиться:
Сьогодни був день Х - бабы булы дуже агресывни, дви з них хотилы мене протараныты, обыдви пидкрадалыся з ливого боку, мени пощастыло ухылытыся. А третя мабудь ганялася по всьому Краснодару, шукала мене (а я тоди був в Яблунивци), не знайшла мене та з такои злости вдарыла двох хлопцив. Що буде завтра? Може не выижжять зовсим? Хто ще постраждав сьогодни вид жиночои агрессии?
Гость
35 - 12.07.2013 - 20:17
От ще прыклад:
А вас не тильки я, а вси тут другий день просять - напишить по-русски шо до чого! Де там в машини е такий резерв, до якого нихто не докопався, а тильки вы?
Гость
36 - 12.07.2013 - 20:21
И ще от таке:
В кого ж спытать, як не в розумниших корыстувачив форуму?
Е в мене такий бензогенератор Фубаг. Так от, в ньому щось поламалося, а що - нияк не зрозумию. Там шаговый двигунчик видкрывае и закрывае дроссель карбюратора. Ранише видкрывав и закрывав - добавляв чи убавляв газу видповидно до нагрузки. А зараз тильки видкрывае - генератор аж трясеться як скаженый. Що пошкодылося? Допоможить диагностируваты.
Модератор
37 - 13.07.2013 - 05:42
Цитата:
Сообщение от п а н Обана Посмотреть сообщение
напишить по-русски шо до чого!
улыбнуло :)
Модератор
38 - 13.07.2013 - 05:46
34-п а н Обана >35-п а н Обана >36-п а н Обана >
в общем-то понятно... вы тут не то что пользовались некоторыми "окрашенными" словами, вы тут общались исключительно ими.
тут вот в правилах пункт:
1.7. Официальным языком общения на форуме является русский. Исключения возможны в разделе «Языкознание», при одобрении модератором раздела.
так что всё верно получается :) перестарались.
Гость
39 - 13.07.2013 - 06:22
тут вот в правилах пункт: 1.7. Официальным языком общения на форуме является русский. Исключения возможны в разделе «Языкознание», при одобрении модератором раздела. так что всё верно получается :) перестарались. [/quote] Да ведь он по-русски и общается! Закубанец в "18" ссылается на специалистов КубГУ - эта речь диалект русского языка! На диалектах-то можно, наверное? Очень уж красиво и вкусно.


К списку вопросов






Copyright ©, Все права защищены